تماس باما
شنبه-چهارشنبه 16:30-8:00
info@ebehparvar.com
شنبه 4 خرداد 1398 مقالات آموزشی

مردی که بانک مرکزی انگلستان را شکست داد!!!

مطلب امروز در مورد زندگی نامه سرمایه گذار یهودی ساکن امریکا ، جروج سورس می باشد که او با ۲۲ میلیارد دلار دارایی خود را در بین ثروتمند ترین افراد جهان جای داده است. همچنین او رئیس هیئت مدیره بنیاد سوروس است.
او یک فعال سیاسی در امریکا ، سرمایه گذار در بازار سهام و دلال ارز می باشد.
پول وولکر، رئیس سابق بانک مرکزی آمریکا، در سال ۲۰۰۳ در پیش گفتار کتاب سوروس کیمیای دارائی نوشت:
«جورج سوروس خود را به عنوان نشانه‌ای از یک ارز باز بسیار موفق به ثبت رسانده‌است، کسی که با هوشیاری تمام، مقادیر عظیم پول را زمانی که هنوز وقت برای ادامه بازی زیاد به نظر می‌رسد بیرون می‌کشد. حجم قابل توجهی از آنچه را برده‌است امروزه به تشویق ملت‌های نو ظهور و در حال تغییر اختصاص داده تا بتوانند در راه تبدیل شدن به یک «جامعه باز» قدم بردارند. جامعه باز نه تنها در زمینه تجارت آزاد بلکه (و از آن مهم تر) در تحمل افکار جدید و اشکال متفاوت تفکر و زندگی.»
چکیده ای از زندگی او
وی که در بوداپست متولد شد پس از به قدرت رسیدن کمونیستها فورا خود را به انگلستان رساند و در همانجا به تحصیل مشغول شد. او بشدت تحت تاثیر افکار پوپر فیلسوف انگلیسی است و از دارایی ها و نفوذ رسانه ای خود در بحث انقلابهای مخملین با محوریت دموکراسی در کشورهای بلوک شرق بسیار بهره گرفت.
در سنین جوانی سوروس فعالیت معاملاتی خود را در بازار سیاه مجارستان در طی جنگ جهانی دوم آغاز کرد . با اجتناب از سرنوشت بسیاری از مردم یهودی او به عنوان نوه ی یکی از مقامات مجارستان از اشغال نازی ها جان سالم به در برد و مجارستان را در سال ۱۹۴۷ به قصد زندگی در انگلستان ترک کرد .
در طی زمان زندگی در انگلستان سوروس از مدرسه اقتصاد لندن فارغ التحصیل شد. در حالی که تحصیل سوروس تازه آغاز شده بود به کار یک معلم و فیلسوف به نام کارل پوپر علاقه مند شد که تاثیر زیادی در تفکر ، حرفه و کارهای بشر دوستانه بعدی او داشت .
در سال ۱۹۵۶ او به ایالات متحده رفت و به طور عمده به عنوان یک تحلیلگر مالی مشغول به کار شد .
سوروس اذعان دارد که مقاصد خود را به طور در وال استریت به موضوعات مورد علاقه خود یعنی نوشتن و فلسفه معطوف کرد .سوروس در سال ۱۹۶۹ اولین صندوق های تامینی خود را دور از ساحل بنا نهاد ، که تا حد زیادی از طریق سفته بازی وسیع و پر بازده گشت .
در سال ۱۹۷۰ سوروس شرکت صندوق کوانتومی را با جیم راجرز تاسیس کرد و توانست بیش از ۴۰۰۰ درصد بازدهی در عرض ده سال پس از آن ایجاد کند که بیشتر ثروت گسترده سوروس را رقم زد و دارایی خالص او را به ۱۱ میلیارد دلار رساند .
در سال ۱۹۷۹ سوروس فعالیت های بشر دوستانه خود را با ارائه کمک های مالی برای دانش آموزان سیاه پوست با حضور در دانشگاه کیپ تاون در آفریقای جنوبی آغاز کرد امروز او رئیس موسسه جامعه باز است و تاسیس بسیاری از سازمان های خیریه که در بیش از ۵۰ کشور جهان از جمله اروپای مرکزی و شرقی، شوروی سابق، آفریقا، امریکا لاتین، آسیا، و ایالات متحده آمریکا که در حال حاضر فعال هستند از خدمات او محصوب میگردد. در سال های اخیر شبکه بنیادهای سوروس بیش از ۴۰۰ میلیون دلار برای حمایت از پروژه های بشر دوستانه صرف کرده است .
در سال ۱۹۸۸ سوروس برای پیوستن به تصاحب بانک فرانسه دعوت شد ، اما او این پیشنهاد را نپذیرفت، به جای آن سهام این بانک را خرید اما در سال ۲۰۰۲، دادگاهی در فرانسه حکم داد که سوروس قادر به انجام این معامله از نظر قانونی نبوده و بیش از ۲ میلیون دلار جریمه شد .
در تحلیلهای مالی در سال ۱۹۹۰ اعلام گردید که که این سفته بازی ها در تضعیف اقتصادهای آسیایی و آمریکای لاتین نقش عمده ای داشته است .
در سال ۱۹۹۲، سوروس تاسیس دانشگاه مرکزی اروپا را با توان مالی خود در بوداپست مجارستان پایه ریزی کرد .
سوروس بیشتر شهرت خود را در سال ۱۹۹۲ میلادی کسب کرد ، زمانی که او اقدام به عرضه ۱۰ میلیارد پوند با نرخ کمتر از بانک مرکزی انگلیس کرد و باعث کاهش اعتبار پوند در برابر دلارگردید که در اقتصاد انگلستان به چهارشنبه سیاه (۱۶ سپتامبر) معروف شد و سوروس حدود ۱،۱ میلیارد دلار آمریکا از این معامله خود سود به دست آورد و معروف شد به “مردی که بانک مرکزی انگلستان را شکست.”
سوروس در سال ۱۹۹۷ در شرایطی مشابه به ایجاد بحران مالی آسیا و پایین آوردن ارزش پول مالزی ( ringgit)، متهم شد.
برگرفته از سایت:
https://fxf1.com/training-articles
جورج سوروس مردی که بانک مرکزی انگلستان را شکست داد!!!
 

 alt
کوثر
alt
آشنایی با بورس اوراق بهادار
alt
بمپنا980307
alt
فباهنر980422
alt
بساما980422
alt
تبرک980422
alt
شیراز980422
alt
شیراز980623
alt
خلاقیت در معامله گری
alt
نمرینو980304

برچسب ها