تماس باما
شنبه-چهارشنبه 16:30-8:00
info@ebehparvar.com
دوشنبه 10 تیر 1398 مقالات آموزشی

خلاقیت در معامله گری

خلاقیت در معامله گری
در معامله‎گری همه شما با چند ابزار تکنیکال آشنا هستید و تا آخر عمر معامله‎گری خود با این ابزارها خو گرفته اید و معامله می‎کنید. اما آیا تا به حال از خود پرسیده‎اید این ابزارها چه کاربردهای دیگری نیز می‎تواند داشته باشد؟ و یا اساسا از خود پرسیده‎اید چکار کنم که معامله‎گری برایم فرآیند ساده‎تری شود؟ و در مفهوم فراتر آیا از خود پرسیده‎اید که چطور می‎توانم یک ابزار تکنیکال جدید برای خود خلق کنم؟
معامله‎گری برای اکثر شما به معنای هدر دادن مقدار زیادی انرژی ذهنی است بدون آنکه در ازای آن سود چشمگیری نصیب شما شود. این موضوع را برای خود پرورش دهید که چکار کنم معامله‎گری از من انرژی زیادی نگیرد و تمام ارکان زندگی مرا تحت شعاع قرار ندهد ولی سود لازم را هم به دست بیاورم؟
از میدان در نروید روی این موضوع وقت صرف کنید. سعی کنید به نظم در بی‎نظمی‎ها پی ببرید و توازن را در نمودارها کشف کنید. تعصبات خود در معامله‎گری را فراموش کنید.
وقتی این همه اشتباهات جدید برای مرتکب شدن وجود دارد، لازم نیست مرتب اشتباهات گذشته را تکرار کنید!
به عنوان مثال روی Moving Average ها متمرکز شوید. با خود فکر کنید این میانگین‎ها به چه درد دیگری می‎خورند؟ یا ابزارهای فیبوناچی یا خط روند به چه درد دیگری می‎خورند؟ آیا رابطه‎ای بین حرکات بازار با زاویه‎ها وجود دارد؟ همه ما تمرکز خود را روی محور عمودی که محور قیمت‎هاست می‎گذاریم اما آیا به نظر شما محور افقی که محور زمان است می‎تواند کاربردی در معامله‎گری داشته باشد؟ آیا می‎توان انتظار داشت که هنوز بسیاری از الگوهای تکنیکالی کشف نشده‎اند؟
معامله‎گری خود یکی از شغل‎هایی است که می‎تواند خیلی راحت ذهن انسان را فلج کند، مدام به نمودارها نگاه می‎کنید و کندل به کندل قیمت‎ها را تماشا می‎کنید و با هر بار بالا و پایین شدن شما هم بالا و پایین می‎شوید. این درست نیست! این روش در دراز مدت باعث فرسودگی شما می‎شود و اجازه دیدن زیبایی‎های دیگر زندگی را به شما نمی‎دهد. فلج شدن ذهن عامل اصلی از موانع خلاقیت است. ذهنتان را آرام کنید حتی عدم امنیت عاطفی و اجتماعی نیز از موانع رشد خلاقیت است.
لحظاتی با خود خلوت کنید و از دنیای پر هیاهو کمی دوری کنید. ذهن‎های آرام همیشه تجلیگاه الهامات هستی بوده‎اند.
برای همه شما آرزوی موفقیت دارم به امید روزی که بتوانید از معامله‎گری برای خود و خانواده و عزیزانتان، ثروت به همراه آرامش را به ارمغان بیاورید.
 


alt
کگل980422
alt
آشنایی با بورس کالای ایران
alt
آشنایی با بورس اوراق بهادار
alt
شتوکا
alt
فباهنر980327
alt
تاپیکو980429
alt
کوثر
alt
کگهر980630
alt
بساما980327
alt
وخارزم 980307

برچسب ها